ViaKaukaz

Przygotuj własną podróż na Kaukaz

Rezerwacja usług turystycznych
w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie

Ogólne

Zima w Gruzji. Zobacz zasypany kraj.

Tamar Gelashvili-Dąbrowska | Dodano: 2017.01.01

Wyglądając za okno w większości polskich miast trudno dojrzeć śnieg. Miejmy nadzieję, że styczeń nadrobi zaległości i przynajmniej na kilka dni nad Wisłę zawita zimowa aura. Czekając na prawdziwą zimę w Polsce warto rzucić okiem na białą scenerię, która kilka dni temu zachwycała w Gruzji. W grudniu 2016 zmroziło i zasypało zachodnią część Kraju. W subtropikalnym Kutaisi śnieg przysypał palmy, zaś lód mocno utrudniał autom poruszanie się uliczkami w rejonie Katedry Bagrati. Zobaczcie sami...


WOW! Taaaaka zima:-)Okolice Cziatury i Saczchere w grudniu 2016 r.Śniegu tyle, że SUV-em ciężko przejechać.Kolumna Kacchi w zimowej odsłonie.Kacchi przez ośnieżone gałęzie.Kolumna i na jej szczycie monastyr Kacchi (Katskhi) prezentują się znakomicie, ale trzeba się nabrodzić w głębokim śniegu, by podejść bliżej.Myli się ten, kto myśli, że zimą nie ma krów na gruzińskich drogach. Ciężko powiedzieć co one tam robią o tej porze roku.


Górnicza Cziatura pod śniegiem.Przejażdżka miejską kolejką to ciekawe przeżycie. Zimą nawet silniejsze.Podróż po, a właściwie nad. Cziaturą.Zimowe obrazki z przedmieść Cziatury.Napadało jakieś 30 cm.Jest pięknie, ale funkcjonować jakoś trzeba.Nawet słupy 200 kV wyglądają bajecznie.A tymczasem okolice Udabno w Kacheti są w tym samym czasie wolne od śniegu, choć odległe góry bielusieńkie.
comments powered by Disqus