ViaKaukaz

Przygotuj własną podróż na Kaukaz

Rezerwacja usług turystycznych
w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie

Aktualności

 • Zima w Gruzji. Zobacz zasypany kraj.

  Tamar Gelashvili-Dąbrowska, dodano: 2017.01.01

  Wyglądając za okno w większości polskich miast trudno dojrzeć śnieg. Miejmy nadzieję, że styczeń nadrobi zaległości i przynajmniej na kilka dni nad Wisłę zawita zimowa aura. Czekając na prawdziwą zimę w Polsce warto rzucić okiem na białą scenerię, która kilka dni temu zachwycała w Gruzji. W grudniu 2016 zmroziło i zasypało zachodnią część Kraju. W subtropikalnym Kutaisi śnieg przysypał palmy, zaś lód mocno utrudniał autom poruszanie się uliczkami w rejonie Katedry Bagrati. Zobaczcie sami...


  czytaj więcej
 • Nocny spacer po Tbilisi. Atrakcje stolicy Gruzji po zmroku.

  Tamar Gelashvili-Dąbrowska, dodano: 2016.12.07

  Tbilisi zachwyca. Tak twierdzą goście, jak i miejscowi. Gruzini nie jedną pieśń poświęcili urokom swojej stolicy. Położenie, architektura, zabytki i swoisty klimat tworzą coś, co wywołuje okrzyki zachwytu i sentymentalne westchnienia wśród ludzi, którzy wyjechali z tego miasta. Tbilisi imponuje o każdej porze dnia i roku. Serdecznie zapraszam na nocny spacer a przekonamy się czym gruzińska stolica urzeka po zmroku.


  czytaj więcej
 • Wyprawa 4x4 na gruzińskie wulkany... błotne.

  Tamar Gelashvili-Dąbrowska, dodano: 2016.12.04

  Czynne wulkany w Gruzji? Pewnie, że tak! Wśród wielu gruzińskich atrakcji zdarzają się prawdziwe osobliwości. Z pewnością należą do nich wulkany błotne (mud volnaco). To rzadkie zjawiska geologiczne, które możesz zobaczyć w właśnie Gruzji. Intrygujące stożki wyrastają pośród malowniczych wzgórz i stepów południowo-wschodniej części kraju. Bulgoce w nich chłodna woda, gaz, czasem ropa a zamiast strumieni gorące lawy wypływają jęzory kolorowego błota. Zainteresowany? Zapraszam na prawdziwy off-road pełen rozmaitych atrakcji. Pojedziemy na rozległe i dzikie bezdroża, które zachwycają egzotycznym krajobrazem podobnym raczej do afrykańskiej sawanny. Nawet chłodna pora roku nie przeszkadza by tam pojechać.


  czytaj więcej
 • Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Gruzji to konieczność. Z jaką polisą do Gruzji?

  Tamar Gelashvili-Dąbrowska, dodano: 2016.05.25

  Wbrew tytułowi uspokajam - w Gruzji nie ma prawnego obowiązku wykupienia jakiegokolwiek ubezpieczenia, nawet OC dla kierowców. Jednak wspomniana konieczność ubezpieczenia się wynika ze zdrowego rozsądku, wyobraźni i elementarnej odpowiedzialności za siebie i bliskich. Oczywiście dotyczy to nie tylko podróży do Gruzji, ale również do każdego innego kraju. Na całe szczęście, tylko niewielki odsetek polskich turystów w Gruzji doświadcza sytuacji, w których przydaje się ubezpieczenie, choć niektóre rodzaje aktywności są z natury bardziej ryzykowne. Nie daj się jednak zwieść statystykom i ciesz się spokojną głową podróżując do Gruzji z ubezpieczeniem.


  czytaj więcej
 • Kiedy najlepiej jechać do Gruzji?

  Tamar Gelashvili-Dąbrowska, dodano: 2016.05.06

  Odpowiedź zależy głównie od tego jak chcemy spędzić czas. Gruzja ma to do siebie, że praktycznie o każdej porze roku można spędzać czas w dowolny sposób...


  czytaj więcej